Ceny

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

Postprzez Ceny soczewek progresywny » Pią Cze 10, 2005 13:27

Po 18-stu miesiącach używania okularów korekcyjnych, włożyłem sporo wysiłku by zostać zbadanym przez okulistę w mojej przychodni , chcąc skorzystać z mojego prawa do bezpłatnego leczenia.
W końcu należę do Wielkopolskiej Kasy Chorych, a może tylko moja przychodnia!?. sam już się w tym gubię.
Podobno zostałem zbadany.
Recepta i do optyka.
Wcześniej prześledziłem kilka stron internetowych poświęconych optyce, zorientowałem się o co mogę pytać optyka oraz określiłem moje oczekiwania, jakie winny spełniać moje nowe "bryle"
Dzisiaj niedziela, więc wybrałem się do CO Vision Express w jednym z centrów handlowych.
Po 5 minutach rozmowy z miłą panią z obsługi szok!
Moje niby normalne okulary do pracy mają kosztować,bagatela ok 850 - 900 zł.
Same soczewki progresywne z powłoką antyrefleksyjną
oraz robocizną 740,00 zł
Czy soczewki progresywne zapewniające, tak mi się wydaje, normalne funkcjonowanie w biurze , w pracy z komputerem i stosem papierów oraz różnymi informacjami wieszanymi akurat nad biurkiem kolegi, to taki luksus?
Dlaczego soczewki są tak drogie?!
Rozumiem że optyka jest branżą specyficzną, a mój wzrok bezcenny.
Jednak cena korekcji wzroku z powodu starzenia się mojego organizmu, pali moją kieszeń i jeszcze dziurawi buty.
Co jest składnikiem tak wysokiej ceny?
Materiał, robocizna, czy popyt?
Pozdrawiam
Wojciech
Ceny soczewek progresywny

Postprzez juruski » Pią Cze 10, 2005 13:28

W odpowiedzi na Pana pytania dotyczące soczewek progresywnych a w szczególności ich cen informuję:
- soczewki progresywne należą do najnowocześniejszej grupy soczewek okularowych - zapewniają doskonałe widzenie na odległości dalekie, pośrednie oraz pozwalają na doskonałe widzenie bliży (np. do czytania) - krótko mówiąc zastępują nam trzy pary okularów czyli jak Pan napisał stanowią pewien luksus (soczewki progresywne wśród soczewek odgrywają podobną rolę jak w motoryzacji firma Mercedes która jest również synonimem luksusu) - a za luksus niestety trzeba płacić
-na ceny soczewek progresywnych składają się przede wszystkim wysokie koszty wytworzenia z zastosowaniem zaawansowanych technologii. Na wysokość ceny wpływ ma również powłoka antyrefleksyjna, która zdecydowanie polepsza parametry transmisyjne soczewek. Oprócz stałych czynników składających się na cenę okularów, bardzo duży udział ma również marża zakładu optycznego - a ta, jako wartość zmienna może być przez Pana weryfikowana bądź indywidualną umową z właścicielem zakładu bądź przez wybór innego zakładu.
-proszę nie sugerować się ceną a zwrócić uwagę na zalety jakie niesie stosowanie soczewek progresywnych jak ;
- wygoda użytkowania okularów
- zastąpienie 3 par okularów jedną
- pełny komfort widzenia na wszystkie odległości
- niezależność od miejsca i sposobu obserwacji
- optymalny komfort bez względu na rodzaj wykonywanej czynności
- całkowita dowolność w wyborze oprawek okularowych
- przy najnowszej generacji soczewek progresywnych JZO sp. z o.o. indywidualna konstrukcja dla każdego rodzaju niemiarowości
-ochrona przed promieniowaniem UV-A i UV-B
Biorąc więc pod uwagę wymienione powyżej walory użytkowe wysokość ceny wydaje się być adekwatną do ich wartości

-pragnę dodać, że świat idzie w tym kierunku - sprzedaż soczewek progresywnych w niektórych krajach stanowi już 50 % sprzedaży ogółem wszystkich soczewek. Zapewne z czasem dynamiczny wzrost sprzedaży spowoduje również obniżenie cen.
juruski
Nowicjusz

Postprzez Krzysiek » Pią Cze 10, 2005 13:29

Mój szanowny przedmówca chyba nie zna cen podobnych szkieł innych firm..dwa lata temu za takie szkła płaciłem ok.1500 PLN..są też jeszcze droższe..
Krzysiek

Postprzez stach_deker » Pią Cze 10, 2005 13:31

co do cen soczewek progreswnych to są one różne choćby ze względu na producenta. na pewno inna będzie cena takich szkieł produkowanych przez jzo, a inna produkowanych przez zeiss-a, essilora czy innego producenta szkieł. nie chcę obraźać jzo, ale nie polecałbym nikomu ich szkieł progresywnych
stach_deker
Nowicjusz

Postprzez matlabec » Pią Cze 10, 2005 13:34

Jeśli Pan Stach nie poleciłby soczewek progresywnych JZO to również może położyć krzyżyk na inne soczewki tej klasy ( firma H-Su lub E - Pa) i wszystko wstecz. Nawet można tak powiedzieć, na podstawie badań Essilora, że nagrobek może Pan kupić soczewką wykonywanym w technologii indywidualnej firmy R. Tutaj ostrożnie ograniczony przedział czasowy. Mówimy o okresie XXXX - 2000. Na ogół Optycy wnioskują na podstawie małej serii. Na dodatek na podstawie 2% osób, które nie są w stanie się zaadoptować.
Teraz mogę sobie tak pisać bo jestem apolityczny wyleciałem z branży.
Proszę o racjonalne powody.
Z naukowego punktu widzenia pieniądze nie są
Każda firma wypuszczając soczewkę progresywną nie daje 100% gwarancji na adaptację. To jest niemożliwe.
Mało kto trzyma się faktów.
Znałem wielu doświadczonych OPTYKÓW pracujących jednocześnie na wielu konstrukcjach i mało który wypowiadał tak radykalne poglądy.
Znałem OPTYKÓW na przykład ze Szczecina, którzy potrafią wprawić Evolisa z pryzmą i to zorientowaną jak Pan sobie życzy.
Wiedza rozległa to klucz do poruszania się w świecie wysokich technologii.
Nawet mi udało się prawidłowo wprawić soczewekę progresywną. Więc soczewka nie do końca determinuje wynik.
matlabec
Nowicjusz

Postprzez mfra » Pią Cze 10, 2005 13:36

w dniu 27.02.05 o godz. 13:58:40, stach_deker napisał:
(...)nie chcę obraźać jzo, ale nie polecałbym nikomu ich szkieł progresywnych

Rozumiem, że przedmówca ma nikłe pojęcie o rynku oftalmicznym w Polsce i na świecie.
Soczewki progresywne oferowane przez JZO zdobywały medale na targach SILMO w Paryżu: Sigma złoty medal w 1996, Sigma Evolis złoty medal w 2001, Singular srebrny medal w 2004; soczewki te z powodzeniem rywalizują z innymi soczewkami progresywnymi najlepszych firm na świecie.
Producentem tych soczewek jest firma BBGR, a wyżej wymienione soczewki znane są optykom nie tylko w Europie.

Michał Frączek
Doradca Techniczny
Michał Frączek
Kierownik ds. Sprzedaży
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Postprzez mfra » Pią Cze 10, 2005 13:38

Po pierwsze to co napisałem wcześniej było polemiką z wypowiedzią Pana Stach_Deker, dlatego też nie omawiałem dokładnie naszych soczewek progresywnych (zresztą nie padło nawet takie pytanie).
Jeśli chodzi o parametry, właściwości czy porównanie naszych soczewek progresywnych to można o tym przeczytać w Izoptyce - o czym Pan doskonale wie.
Poruszanie tego tematu na forum, bez sprecyzowania pytania, jest mało rozsądne; podejrzewam, że nie byłoby zbyt wielu chętnych do czytania bardzo długich i skomplikowanych wypowiedzi.

Po drugie zarzuty o wyliczaniu przez JZO nagród są absurdalne. Patrząc choćby po stronach internetowych różnych firm (nie tylko z branży optycznej) możemy zauważyć że prawie każdy chwali się swoimi osiągnięciami, nagrodami, czy choćby uczestnictwem w różnych targach; jeśli ktoś tego nie chce czytać - jego wola, może to pominąć i przejśc dalej. Internet służy właśnie do tego aby pisać różne rzeczy, dla jednych będą one interesujące a dla innych nudne, to my wybieramy co chcemy przeczytać, a czego nie.

Po trzecie "te splendory" nie spłynęły bezpośrednio na JZO, ale na produkty przez nas oferowane.
Jeśli nie mają one znaczenia, nie ma też sensu aby firmy uczestniczyły w konkursach jakie są ogłaszane na wielu targach; bo przecież medale przez nie przyznawane są niepotrzebne i nic nie wnoszą.
Jednak pragnę zauważyć, że Pana firma uczestniczyła i uczestniczy w wielu największych targach na świecie i niejednokrotnie zdobywa na nich medale i wyróżnienia.

Pozdrawiam,
Michał Frączek
Doradca Techniczny
Michał Frączek
Kierownik ds. Sprzedaży
Awatar użytkownika
mfra
Stały bywalec

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość