Szkla progresywne

Dla tych, którzy chcą lub muszą nosić okulary

Moderator: mfra

Szkla progresywne

Postprzez edyp466 » Pią Lis 20, 2009 18:04

Witam chce sobie kupic szkla progresywne jestem astygmatykiem i to w duzej mierze by mi pomoglo w zyciu , jest jednak jeden problem okulistka powiedziala mi ze owszem moge kupic tylko ona nie powie mi napewno czy dam rade nosic te okularki poniewaz podobno jest sie bardz trudno przyzwyczaic do takich szkiel , koszt okularow okolo 1000 pln , i tu zwracam sie do forumowiczow z prosba moze ktos ma takie okularki i napisze mi jak faktycznie jest z tym przestawieniem sie na szkla progresywne . Hmm koszt duzy a szkoda zeby pozniej lezaly w szufladzie .Bardzo prosze o wasze opinie .Ponizej przedstawiam jakie mam szkla

Do dali
op. sfera -5,5 cylinder-3,0 os 20
ol.sfera-8,0 cylinder -3,0 os 160
Do blizy
op sfera -3,5 cylinder -3,0 os 20
ol sfera - 5,0 cylinder - 3,0 os 160

PS. Jeszcze mam prosbe o ewentualne ceny szkiel i jakie sa najlepsze , dodam ze jestem pracownikiem fizycznym .
edyp466
Nowicjusz

Re: Szkla progresywne

Postprzez LEMUR » Sob Lis 21, 2009 14:16

zastanawiajacy jest powod roznej addycji pomiedzy okiem prawym a lewym
Na prawym add=2,oo
na lewym add=3,oo

do tego dochodzi roznowzrocznosci, wiec przy patrzeniu ponizej bedzie wywolane rozne dzialanie pryzmatyczne. Trzeba by u specjalisty najpierw sprawdzic czy jak uklad "zniesie" taka roznice w dzialaniu pryzmatycznym.

Te dwie sprawy moga przekreslic komfort uzytkowania soczewek progresywnych
pozdrawiam
LEMUR
OPTO.salonOPTO.blogOPTO.katalog
Awatar użytkownika
LEMUR
Stały bywalec

Postprzez LEMUR » Sob Lis 21, 2009 14:26

zapomnialem jeszcze dopisac

Na wiekszosc (jak nie na kazde) istnieje tzw gwarancja adaptacji.
Prosze o to zapytac dokladnie optyka u ktorego beda ewentualnie kupowane okulary.
pozdrawiam
LEMUR
OPTO.salonOPTO.blogOPTO.katalog
Awatar użytkownika
LEMUR
Stały bywalec

Postprzez edyp466 » Nie Lis 22, 2009 0:24

czyli nie jest pewne czy okularki beda spelnialy swoja role , okulistka mowila mi ze moge miec problemy nawet do 3 miesiecy i ze nie jest pewna ze szkla beda mi odpowiadac . Bylem u optyka i sa szkla firmy HOYA cena okolo 550 pln , hmm poczekam na wiecej opinii. Dziekuje za ta pierwsza .
edyp466
Nowicjusz

Wróć do Okularnicy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość