Porady

Noszę dwie pary okularów. Do chodzenia używam tych o mocy +1,5, a do czytania o mocy +3,5. Czy dotychczasowe okulary mogłabym zastąpić jedną parą?

Tak. Dla osób, które potrzebują okularów korekcyjnych do dali i bliży szczególnie polecane są soczewki progresywne, które umożliwiają dobre widzenie na każdą odległość bez konieczności zmiany okularów. Soczewki progresywne są tak skonstruowane, że dolna część służy do patrzenia do bliży, górna część odpowiada za dobre widzenie na dal. Pomiędzy dalą a bliżą jest tzw. kanał progresji, w którym następuje płynna zmiana mocy dzięki temu dobrze widzimy na odległości pośrednie.

Czytaj więcej

Od dwóch lat noszę okulary progresywne. Jestem bardzo zadowolony ponieważ ich używanie jest bardzo wygodne. Jedyny problem to dość grube szkła (dal: +4,0 z cylindrem 0,75 oś 10 i bliż: +6,0 z cylindrem 0,75 oś 10). Czy można z tym coś zrobić?

Po pierwsze, aby Pana okulary wyglądały estetycznie, optyk musi dobrać jak najmniejszą oprawę, najlepiej całą zabudowaną. Po drugie ma Pan możliwość kupienia soczewek progresywnych tzw. pocienianych. Standardowa soczewka ma indeks 1.5, ale dostępne są także soczewki o wyższym indeksie, np. 1.59, 1.6, 1.67. Im większa wartość indeksu, tym soczewka będzie cieńsza, lżejsza i bardziej płaska.

Czytaj więcej

Czy soczewki progresywne dostępne są jako soczewki fotochromowe?

Tak. Soczewki progresywne mogą być wykonane z materiału fotochromowego. Fotochromowe soczewki progresywne marki Transitions® dostępne są w kolorze brązowym, szarym i grafitowozielonym, natomiast marki Acclimates w kolorze brązowym i szarym.

Dla osób często kierujących pojazdami polecane są soczewki Transitions® XTRActiveTM (w kolorze szarym), które zaciemniają się również za szybą samochodu.

Czytaj więcej

Znajoma ma jakieś specjalne okulary do pracy w pomieszczeniu. Co to są za okulary? Czy pracując dużo przy komputerze mogę takich używać? Obecnie noszę okulary do chodzenia i czytania.

Wspomniana znajoma korzysta z tzw. soczewek biurowych służących do pracy w pomieszczeniach. W soczewkach tych, podobnie jak w soczewkach progresywnych, następuje płynna zmiana mocy. Górna część soczewki służy do patrzenia na odległości pośrednie, dolna część – do bliży. Soczewki te doskonale sprawdzają się w pracy, gdzie większość czynności wykonujemy z odległości od ok. 30 cm do ok. 1,5 m. Maksymalna odległość, na jaką będziemy w nich dobrze widzieć, zależy od wartości korekcji do bliży.

Soczewki te nie mogą być stosowane podczas prowadzenia pojazdów, ponieważ nie zapewniają korekcji wzroku do dali.

Czytaj więcej

Posiadam wadę wzroku -1,50 na oko prawe i -1,75 na lewe. Lubię nosić okulary, ale bywają sytuacje, kiedy moja wada wzroku trochę mi przeszkadza – zimą, gdy jeżdżę na nartach i latem, gdy intensywnie świeci słońce. Czy z moją wadą wzroku mogę nosić okulary przeciwsłoneczne?

Tak. Z myślą o osobach posiadających wadę wzroku i chcących nosić okulary przeciwsłoneczne oraz sportowe (duże, mocno wygięte, dopasowane do kształtu twarzy) wprowadzono do oferty specjalne soczewki RSO DS. Są one produkowane w zaawansowanej, cyfrowej technologii z różnych materiałów. Można je zamówić jako bezbarwne, fotochromowe lub polaryzacyjne, a także zabarwione na dowolny kolor. Idealnie prezentują się z tzw. powłoką lustrzaną (Flash UV), która nie tylko nadaje soczewkom efektowny, srebrny odblask, ale również zwiększa ochronę wzroku przed promieniami UV i rażącym słońcem.

Czytaj więcej

Na stronie internetowej przeczytałem, że posiadacie Państwo w ofercie szeroką gamę barwień. Mam dość dużą wadę wzroku i w tej chwili noszę soczewki pocieniane. Czy istnieje możliwość, żeby je zabarwić?

Barwimy soczewki pocieniane (wykonane z materiałów średnio- i wysokoindeksowych). Dostępny kolor barwienia zależy od materiału soczewki. I tak na przykład soczewki Izoplast 156 i Izoplast 167 barwimy na wszystkie modele barwień z oferty, soczewki Izoplast 160 – na wybrane kolory, Izoplast 153 TRV z materiału Trivex – na modele fizjologiczne.

Barwimy tylko soczewki naszej produkcji, nie barwimy soczewek używanych. Posiadamy bardzo bogatą ofertę w zakresie zdefiniowanych modeli barwień, a także oferujemy możliwość barwienia soczewek na dowolny, wybrany przez Klienta kolor.

 

Czytaj więcej

W jaki sposób działają szkła EyeDrive®?

Szkła okularowe EyeDrive® to unikalna kombinacja powłoki antyrefleksyjnej, materiału soczewki oraz jej konstrukcji. Szkła pokryte zaprojektowaną specjalnie dla kierowców powłoką antyrefleksyjną, w ciągu dnia redukują niechciane odblaski, „duszki” i zwiększają ilość docierającego do oka światła, tak jak każde inne szkła z powłoką antyrefleksyjną, zaś w nocy działają dwa razy lepiej (57% mniejsze odblaski w soczewkach EyeDrive® w porównaniu do soczewki ze standardowym antyrefleksem). W porównaniu do soczewek w indeksie 1.6 bez powłoki antyrefleksyjnej redukują nocą odblaski nawet do 90%.

 

Czytaj więcej

Nie potrzebuję na co dzień okularów – nie mam wady wzroku. Czy, jeżeli często prowadzę auto w nocy i przeszkadzają mi odblaski to okulary EyeDrive® mi pomogą?

Korzyści szkieł EyeDrive® najbardziej doceni osoba, która dotychczas nosiła inne szkła okularowe i zmieni je na EyeDrive®, wtedy doświadczy znacznej redukcji odblasków.
Jeżeli ktoś nie użytkował wcześniej okularów, to zakładając EyeDrive® nie odczuje poprawy a nawet może subiektywnie doświadczyć niewielkiego dyskomfortu związanego ogólnie z pierwszymi okularami.

Czytaj więcej

O co chodzi z tymi odblaskami?

To, co najbardziej przeszkadza kierowcy w nocy, to odblaski świateł latarni i nadjeżdżających pojazdów. Światło jest rozpraszane i odbijane m.in. przez szybę samochodową czy powierzchnię szkieł okularowych, nawet tych z powłoką antyrefleksyjną.

EyeDrive® to unikalne szkła ze specjalistyczną powłoką antyrefleksyjną, która redukuje prawie do zera odblaski od powierzchni szkieł, szczególnie w nocy. Niestety odblaski i rozproszone światła na szybie samochodowej pozostają.

Aby zredukować odblaski od szyby samochodowej najlepszym sposobem jest utrzymywanie jej w idealnej czystości.

Czytaj więcej

A co z ochroną przed oślepiającym słońcem za dnia?

Szkła EyeDrive® w wersji Transitions® Xtractive® zaciemniają się umiarkowanie za szybą samochodu, co oznacza, że w słoneczny dzień zapewnią komfort jazdy każdemu kierowcy.

Na zewnątrz, w zależności od ilości światła słonecznego, mogą zabarwić się aż do poziomu szkieł przeciwsłonecznych.

Czytaj więcej

Potrzebuję okularów nie tylko do chodzenia, ale również do czytania – chciałbym widzieć wyraźnie na każdą odległość…

W tej sytuacji rekomendujemy szkła progresywne EyeDrive®. W zależności od wielkości wady wzroku, wybranej oprawy, oczekiwań co do produktu oraz budżetu przeznaczonego na okulary w ofercie progresywnej EyeDrive® można znaleźć idealne rozwiązanie. Każda para szkieł posiada swój unikalny certyfikat autentyczności oraz objęta jest gwarancją adaptacji.

Czytaj więcej

Bardzo męczę się prowadząc auto w nocy, czy EyeDrive® mi pomoże?

Na pewno warto, na początek, udać się do optometrysty lub okulisty i sprawdzić stan wzroku.

Dotychczasowy użytkownik okularów z pewnością odczuje różnicę i większy komfort jazdy nocą, kiedy zacznie korzystać z okularów EyeDrive®.

Dodatkowo rekomendujemy szkła EyeDrive®PRO, które wspomagają widzenie nocne dzięki swej unikatowej konstrukcji, w tym wypadku nawet osoby bez wady wzroku mogą odczuć polepszenie widzenia w nocy.

Czytaj więcej

Co to jest Transitions® Xtractive®?

Transitions® Xtractive® to nazwa szkieł, które zaciemniają się pod wpływem UV oraz w mniejszym stopniu pod wpływem światła widzialnego.

Z tego względu zaciemniają się na zewnątrz, w zależności od natężenia promieniowania UV, nawet do poziomu soczewek przeciwsłonecznych oraz umiarkowanie za szybą samochodu (do 50% maksymalnego zabarwienia).

Czytaj więcej