Uncategorized Archives - JZO

Chroń swój wzrok MAKSYMALNIE!

Zapraszamy do udziału w kolejnej, 5. edycji kampanii „Czas Na Wzrok”! Tegoroczną odsłonę poświęcimy edukacji Polaków na temat potrzeby zapewnienia MAKSYMALNEJ OCHRONY WZROKU, przez 365 dni w roku, 24 h na dobę – gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy, stosując idealne rozwiązanie: Inteligentne Szkła Transitions.

Po okresie pandemii nasz społeczny dług zdrowotny osiągnął niechlubne wyniki. Coraz więcej osób w tych „cyfrowych czasach” potrzebuje systematycznej kontroli wzroku, odpowiedniej edukacji z rzetelnych źródeł wiedzy na ten temat, a przy tym rozwiązań odpowiadających nowym potrzebom i sytuacji dookoła nas.

Czynniki negatywnie wpływające na funkcjonowanie wzroku:

 • szkodliwe działanie promieniowania UV;
 • nadmiar światła niebiesko-fioletowego, emitowanego przez ekrany urządzeń cyfrowych oraz słońce;
 • długotrwałe przebywanie w sztucznym, rażącym oświetleniu.

Każdy z nas w różnym stopniu zostaje pod ich wpływem: jednakowo dorośli, jak i dzieci.

Szkła Okularowe Transitions rozwiązanie zapewniające MAKSYMALNĄ OCHRONĘ WZROKU i KOMFORT WIDZENIA.

Odpowiedzią na zwiększoną potrzebę ochrony oczu przed tymi czynnikami są INTELIGENTNE SZKŁA TRANSITIONS – rozwiązanie, które zapewnia w sposób komfortowy MAKSYMALNĄ OCHRONĘ WZROKU.

Inteligentne Szkła Transitions to rozwiązanie 3w1 do codziennego użytku, które gwarantuje najlepszą ochronę wzroku, zarówno w pomieszczeniach, przy komputerze, przed tabletem lub telefonem, kiedy są przejrzyste, jak i na zewnątrz, kiedy zmieniają zabarwienie i zmieniają swoją funkcję na ochronę przed słońcem. W ten sposób oczy użytkownika są stale chronione przez szkła, które dostosowują się do zmieniających się warunków oświetlenia i szkodliwego promieniowania UV  oraz niebieskofioletowego z różnych źródeł.

A wszystko to dzieje się w palecie najmodniejszych wariantów kolorystycznych, wśród których każdy znajdzie swój ulubiony. Sprawdź, w którym kolorze Ci do twarzy -> Wirtualna Przymierzalnia.

Udaj się do najbliższego Eksperta Ochrony Wzroku i zapytaj o Inteligentne Szkła Transitions -> Lokalizator.

CHROŃ WZROK SWÓJ I SWOICH BLISKICH MAKSYMALNIE!

Blanka, 25 lat, Graphic Designer

Swoich szkieł Transitions nie zamieniłabym już na żadne inne! Na co dzień pracuję z obrazem i grafiką, więc oczy są w pewnym sensie moim narzędziem pracy. To wygoda, komfort i bardzo ekonomiczne rozwiązanie – jedna para okularów zapewnia mi maksymalną ochronę, na której tak bardzo mi zależy. No i ich wygląd… jestem estetką – moda odgrywa istotną rolę w moim życiu, a Transitions doskonale wpisują się w aktualne trendy. Polecam każdemu!

Agnieszka, 34 lata, mama 8-letniego Stasia

Staś to żywe srebro. Jest niezwykle energicznym, ciekawym świata chłopcem i przede wszystkim – wszędzie go pełno. W salonie optycznym, ekspert zarekomendował nam rozwiązanie w postaci Inteligentnych Szkieł Transitions. To, co jest dla mnie najważniejsze, to pewność i poczucie bezpieczeństwa, że wrażliwe oczy mojego dziecka chronione są cały czas: w trakcie zabawy, nauki, aktywnego spędzania czasu – po prostu zawsze, 24h na dobę.

Grzegorz, 43 lata, architekt

Moja praca wymaga ode mnie wielu godzin spędzanych przed komputerem, dlatego każdą wolną chwilę staram się spędzać aktywnie. Jestem po 40-tce, dlatego zdecydowałem się na szkła progresywne, które w ogromnym stopniu poprawiły komfort widzenia. Do szkieł progresywnych w opcji Transitions przekonał mnie zaprzyjaźniony optometrysta w salonie optycznym i nawet przez chwilę nie żałowałem tej decyzji. Wygoda, jaką dają te szkła, jest absolutnie nie do przecenienia. Już nawet nie pamiętam czasów, kiedy nosiłem przy sobie kilka par okularów: do czytania, do dali, przeciwsłonecznych. Teraz mam funkcjonalności wszystkich tych okularów w jednej parze. To niesamowite! Co więcej – do szkieł Transitions przekonałem już trzy osoby ze swojej rodziny i żadna z nich nie wróciła do mnie z reklamacją (śmiech).

Bartek, 35 lat, pasjonat biegania i podróżnik

Należę do osób, które trudno jest utrzymać w jednym miejscu przez dłuższy czas – ten typ tak ma (śmiech). Żyję aktywnie i ciągle w biegu (dosłownie i w przenośni), dlatego bardzo cenię sobie komfort, jakość i kompleksowe rozwiązania, a takim właśnie są szkła Transitions. Sprawdzają się u mnie doskonale nie tylko w trakcie treningów biegowych, ale przede wszystkim podczas moich szalonych, bliskich i dalekich podróży, szczególnie wtedy, kiedy za kierunek obieram egzotyczne destynacje. Słońce w tropikach potrafi nieźle dać w kość skórze, a co dopiero oczom! Dlatego, idąc za radą mojego optometrysty, zdecydowałem się na szkła z technologią Transitions. Dzięki temu mam 100% pewności, że mój wzrok jest chroniony przez cały czas.

Marzena Rogalska – Nowa Ambasadorka szkieł progresywnych JZO!

Poznajcie NOWĄ AMBASADORKĘ SZKIEŁ PROGRESYWNYCH JZO!

Już niebawem na materiałach reklamowych w salonach optycznych w całej Polsce pojawi się Marzena Rogalska!

To kolejny przełomowy moment w historii działalności JZO!

Od teraz będzie towarzyszyła nam w wielu aktywnościach związanych z prowadzeniem nowej kampanii, a także pomagała edukować Polaków w zakresie prezbiopii i tego, jak ważne jest dbanie o wzrok po 40. roku życia.

Weź udział w akcji bezpłatnych, przesiewowych badań wzroku “Przejerzyj na oczy”

Grupa Essilor (Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO) razem z polskimi salonami optycznymi oraz Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we wspólnej akcji „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Grupa Essilor (Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO) razem z polskimi salonami optycznymi zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku.  Celem akcji jest przeprowadzenie bezpłatnych, przesiewowych badań ostrości wzroku oraz badań ostrości wzroku dzieciom w wieku 5-18 lat. Akcją obejmujemy również dzieci z obywatelstwem ukraińskim (5-18 lat).

Ponadto w ramach inicjatywy Grupa Essilor oraz firmy Luxottica i UZO Eyewear przekażą 2300 par bezpłatnych okularów korekcyjnych najbardziej potrzebującym dzieciom!

 

Lista salonów optycznych biorących udział w akcji dostępna jest na stronie:

https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/program-badan-wzroku 

Rodzicu, zbadaj wzrok swojego dziecka w ramach akcji „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku

 

AKCJA TRWA DO KOŃCA 2022 ROKU!

 

RODZICU, OPIEKUNIE!

Każda nieprawidłowość, związana z niewyraźnym widzeniem u najmłodszych, nie powinna być bagatelizowana – nawet, jeśli dziecko samo nie skarży się zbytnio na problemy z oczami. Pamiętaj, że wady wzroku w wieku szkolnym powodują problemy z nauką i dalszym rozwojem dziecka, dlatego  nie wolno zwlekać z ich rozpoznaniem oraz ewentualnym leczeniem.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI?

 1. Wejdź na stronę: https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/program-badan-wzroku i znajdź salon optyczny w Twoim regionie.
 1. Sprawdź, w jakim przedziale wiekowym wykonywane są badania ostrości wzroku dzieci w wybranym przez Ciebie salonie optycznym.
 2. Sprawdź, w jakim terminie możesz umówić się na wizytę w ramach akcji.
 3. Umów się na wizytę telefonicznie lub osobiście.
 4. Zapytaj salon o możliwość skorzystania z puli bezpłatnych okularów korekcyjnych dla dziecka w ramach akcji. Jeżeli spełniasz kryterium dochodowe tj. miesięczny dochód nie przekraczający 1800 zł netto na osobę w gospodarstwie domowym. Podstawą do decyzji jest złożenie oświadczenia lub opiekuna prawnego na protokole zamówienia i odbioru okularów korekcyjnych. (Załącznik nr 3 do Regulaminu Akcji)
 5. W przypadku dzieci oraz młodzieży w wieku 5-18 lat posiadających obywatelstwo ukraińskie kryterium dochodowe nie ma zastosowania. Decyzja o przyznaniu okularów w ramach Akcji podejmowana jest w oparciu o złożoną ustną deklarację.

Zadbaj o wyraźne widzenie swojego dziecka!

Wystartowała rejestracja do akcji “Przejrzyj na oczy” – badania wzroku!

3,2,1… WYSTARTOWAŁA REJESTRACJA DO AKCJI „PRZEJRZYJ NA OCZY” – BADANIA WZROKU!

https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/program-badan-wzroku

UWAGA! Przy wypełnianiu formularza należy ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM, który określa zasady Akcji dla salonów optycznych – Partnerów programu „Czas na Wzrok”, ale także dla salonów optycznych, które nie są Partnerami programu „Czas na Wzrok”.

Zapraszamy WSZYSTKIE POLSKIE, NIEZALEŻNE SALONY OPTYCZNE do wspólnej Akcji „Przejrzyj na oczy”- badania wzroku, Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz @Grupy Essilor (@Essilor Polonia, @JZO, @JAI KUDO).

Głównym celem Akcji „Przejrzyj na oczy”- badania wzroku jest przeprowadzenie przez salony optyczne w całej Polsce bezpłatnych przesiewowych badań ostrości wzroku, ale także bezpłatnych badań ostrości wzroku (w obu przypadkach u dzieci w wieku 5-18 lat), a także przekazanie bezpłatnych okularów korekcyjnych najbardziej potrzebującym dzieciom.

RAZEM Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

JZO zostało uhonorowane nagrodą DOBRA MARKA 2021

Z radością informujemy, że JZO zostało uhonorowane nagrodą DOBRA MARKA 2021 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii: soczewki okularowe.

Pod uwagę wzięto m.in. pozycję rynkową marki, jakość produktu oraz stopień zaufania konsumentów i klientów.

Dziękujemy Państwu za współpracę przy tworzeniu marki, to przede wszystkim dzięki Wam dziś możemy cieszyć się tym niezwykłym wyróżnieniem!

Nowe szkła Transitions XTRACTIVE NEW GENERATION

Ochrona przed światłem w samochodzie? To możliwe, dzięki nowym szkłom Transitions XTRACTIVE NEW GENERATION. Udoskonalona technologia XTRACTIVE NEW GENERATION zapewnia:

 • szybką adaptację – szkła wracają do stanu przejrzystości o 35% szybciej niż w poprzedniej generacji,
 • ochronę przed szkodliwym światłem niebieskim,
 • największe zaciemnienie na zewnątrz oraz największą przejrzystość w pomieszczeniach.

Te innowacyjne i ultrawydajne szkła zapewnią komfort widzenia nawet osobom niezwykle wrażliwym na światło!

Złoty medal 2021 – Soczewki Progresywne SENSEO

SUKCES na Targach Optyka 2021 ZŁOTY MEDAL Targów Optyka dla progresywnych szkieł okularowych Senseo. NOWOŚĆ w ofercie, która błyskawicznie zyskała uznanie wśród niezależnych salonów optycznych. TYSIĄCE zadowolonych klientów! Jako Polski Ekspert Optyczny możemy śmiało powiedzieć, że rok 2021 żegnamy z pięknym wynikiem zrealizowanych celów i w gotowości na kolejne wyzwania w 2022!

75-lecie JZO S. A.

W tym roku JZO S. A. świętuje 75 urodziny, a także towarzyszące obchodom 2 urodziny marki Nikon Lenswear!
Z tej wyjątkowej okazji powstał film urodzinowy, w którym:
? opowiadamy Państwu o tym, co determinuje osiągnięcie sukcesu w dziedzinie inżynierii optycznej na przykładzie osiągnieć JZO,
? zapraszamy na pierwszą i jedyną w swoim rodzaju wycieczkę po naszym laboratorium optycznym – wyjątkowym miejscu, pracującym nieustannie nad udoskonalaniem naszych możliwości produkcyjnych,
? odkrywamy tajemnice naszych magazynów, i zapraszamy do naszego stacjonarnego Centrum Nauki JZO,
? razem z przedstawicielami naszej firmy przybliżamy wiele ciekawych wątków związanych z działalnością JZO – najstarszego producenta soczewek okularowych w Polsce.
Ale co najważniejsze – pokazujemy wszystko to, co sprawia, że co 4 minuty nasze linie produkcyjne opuszcza kolejna soczewka okularowa!

 

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego filmu urodzinowego.

 

Branża optyczna zmienia się na naszych oczach

Świat zmienia się na naszych oczach. Za sprawą technologii, innowacyjnej myśli naukowej, dążenia do doskonałości, poszukiwania nowych rozwiązań, tworzenia coraz to lepszych produktów. Częścią tej zmiany jest wzrost i ewolucja polskich firm, które swoim nieprzerwanym rozwojem, ciągłym podnoszeniem poprzeczki sobie i całemu rynkowi, czynią tę zmianę ciekawszą. Ta ewolucja w branży optycznej w Polsce byłaby niemożliwa bez JZO S.A., która w tym roku obchodzi 75 -lat swojej nieprzerwanej misji dbania o nasz wzrok.

 

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem opublikowanym w magazynie “OKO”, w którym opowiadamy jakie zmiany następowały w branży optycznej w ciągu minionych lat i jak wpłynęły one na rozwój JZO : TUTAJ

CZAS NA WZROK. SZPITALE W OKULARACH – razem zadbajmy o wzrok personelu medycznego walczącego z koronawirusem w Polsce!

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa przyczyniła się do tego, że wszyscy zostaliśmy zmuszeni do podjęcia nierównej walki z niewidzialnym przeciwnikiem. W obecnych niełatwych czasach z jeszcze większym szacunkiem i podziwem patrzymy na osoby wykonujące zawody medyczne. To właśnie w ich pracę wpisana jest misyjność – niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Optycy, okuliści, optometryści jak mało kto rozumieją medyków, którzy w pierwszej linii zmagają się z epidemią koronawirusa. Ta myśl przyświecała nam przy zorganizowaniu bezprecedensowej w skali ogólnopolskiej akcji charytatywnej CZAS NA WZROK. SZPITALE W OKULARACH..

Zmęczone wielogodzinnym dyżurem oczy lekarzy, pielęgniarek, ratowników i diagnostów, to symbol dzisiejszych czasów. Kiedy oni – cisi Bohaterowie – na pierwszej linii frontu zmagają się w boju o nasze życie i zdrowie, my możemy zadbać o ich wzrok.

W ramach dobroczynnej akcji CZAS NA WZROK. SZPITALE W OKULARACH jako Grupa Essilor (JAI KUDO, JZO, Essilor Polonia) przekażemy pracownikom placówek zaangażowanych w walkę z koronawirusem okulary korekcyjne, które stanowią dodatkową, mechaniczną barierę przed wniknięciem wirusa do organizmu.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.czasnawzrok.pl

 
close-link