Izoplast - JZO

Izoplast 159 (Poliwęglan)

Poliwęglan (Polikarbonat) jest tworzywem syntetycznym charakteryzującym się dużą elastycznością, przejrzystością i niską gęstością.

 

Soczewki Izoplast 159 mają konstrukcję asferyczną, są o 35% lżejsze i 30% cieńsze od tradycyjnych soczewek organicznych. Z uwagi na swoją znaczną wytrzymałość mechaniczną, nadają się zwłaszcza do montażu do opraw bezramkowych (patentów) i lekkich opraw tytanowych. To bezpieczne tworzywo znalazło uznanie wśród sportowców, gwarantując im ochronę oczu i ciała w różnych ekstremalnych sytuacjach. Bezpieczeństwo związane ze stosowaniem poliwęglanu związane jest również z jego zdolnością do 100% odcinania promieniowania ultrafioletowego zachowując przy tym idealną przezroczystość. Idealne są dla sportowców i dzieci.

Profilowanie i montaż soczewek poliwęglanowych.

Profilowanie soczewek poliwęglanowych Izoplast 159 powinno odbywać się na automacie szlifierskim przystosowanym do obróbki tego materiału i wyposażonym w odpowiednie tarcze szlifierskie. Nacinanie i załamywanie rowka powinno odbywać się na sucho. Ostre krawędzie mogą powodować pękanie soczewki. Do wiercenia należy używać specjalnych wierteł do poliwęglanu. Otwór należy wiercić powoli, a krawędzie otworów powinny być załamywane po obu stronach.

Izoplast 160

Izoplast 160 należy do termoutwardzalnych soczewek wysokindeksowych.

 

Cechy soczewek Izoplast 160:

  • Wytrzymałość mechaniczna – polimer syntetyczny, z którego wykonana jest soczewka charakteryzuje się wysoką odpornością mechaniczną. Wytrzymałość na przełamywanie soczewek Izoplast 160 jest około 7 razy większa niż standardowej soczewki wykonanej z materiału CR 39. Dlatego soczewki Izoplast 160 są szczególnie polecane do opraw patentowych, szczególnie dla tych optyków, którzy nie posiadają automatów szlifierskich pozwalających na obróbkę poliwęglanu.
  • Współczynnik załamania światła – zastosowanie materiału o współczynniku załamania światła 1,610 pozwala na uzyskanie soczewek cienkich w środku dla soczewek dodatnich i na krawędzi dla soczewek ujemnych. Soczewki te mogą być nawet do 30% cieńsze od soczewek wykonanych z podstawowego materiału optycznego CR 39.
  • Liczba Abbego – soczewki Izoplast 160 mają wysoką liczbę Abbego wynoszącą 42 (najwyższa wśród soczewek średnio i wysokoindeksowych). Szczególnie jest to ważne dla osób będących ciągle w ruchu, którzy żyją aktywnie i potrzebują bezproblemowego widzenia bez negatywnych skutków aberracji chromatycznych. Wyraźne i przejrzyste widzenie to zaleta soczewek Izoplast 160.
  • Konstrukcja – soczewki Izoplast 160 mają konstrukcję asferyczną. Dzięki temu soczewka może być jeszcze cieńsza, lżejsza i bardziej płaska od tradycyjnego materiału CR 39. Asferyczna konstrukcja, wyższy współczynnik załamania światła i nieznacznie niższa gęstość soczewek Izoplast 160 sprawia, że są one do 35% lżejsze i 45% bardziej płaskie od soczewek Izoplast 150.
  • Absorpcja promieniowania ultrafioletowego – soczewka Izoplast 160, podobnie jak inne wysokoindeksowe soczewki organiczne, odcina promieniowanie ultrafioletowe w 100%. Zapewnia więc, bez konieczności nanoszenia dodatkowych powłok blokujących promieniowanie UV, doskonałą ochronę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
 
close-link