Uszlachetnienia - JZO

Uszlachetnienia

Uszlachetnienie UV-400
Uszlachetnieniu temu poddajemy soczewki Izoplast 150. Soczewki uszlachetnione UV- 400 są całkowicie bezbarwne. UV- 400 nie nakładamy na soczewki barwione. W soczewkach posiadających to uszlachetnienie gwarantujemy odcinanie promieniowania UVA do 390 nm. Uszlachetnieniu temu nie podlegają soczewki fotochromowe

Uszlachetnienie UV-Color
Uszlachetnieniu temu poddajemy soczewki Izoplast 150, które następnie muszą być zabarwione chemicznie. Barwienie soczewek z UV-color może być wykonane zarówno w ramach 63 modeli z oferty podstawowej, jak i barwień „na życzenie klienta“. W soczewkach posiadających to uszlachetnienie gwarantujemy odcinanie promieniowania UVA do 400 nm. Uszlachetnieniu temu nie podlegają soczewki fotochromowe.

Powłoka utwardzająca Topaz
Powłoka utwardzająca nakładana jest na soczewki organiczne, dzięki której są one bardziej odporne na zarysowania i zatarcia. Twardy, nanokompozytowy lakier polisiloksanowy, przedłuża żywotność soczewek organicznych i ułatwia ich oczyszczanie z uwagi na swoją twardość.

Powłoka Trend Color-UV

Powłoka Trend Color UV nanoszona jest na wewnętrzną powierzchnię soczewek barwionych. Jej zadaniem jest redukcja odbicia promieni UV od wewnętrznej strony soczewki.

Ochrona UV w przypadku soczewek barwionych ma szczególne znaczenie. W warunkach dużej ekspozycji na promieniowanie UV – w słoneczny dzień, gdy używamy okularów przeciwsłonecznych, źrenica jest rozszerzona. Brak ochrony w postaci powłoki antyrefleksyjnej typu UV na wewnętrznej stronie soczewki, skutkuje zwiększoną ekspozycją gałki ocznej na promieniowanie UV. W rezultacie zwiększone zostaje ryzyko powstania m.in. chorób siatkówki i rozwoju zaćmy. Wybór powłoki antyrefleksyjnej Trend Color UV w połączeniu z soczewką barwioną zapewnia ochronę oka przed szkodliwym promieniowaniem UV, przy jednoczesnym zachowaniu estetyki barwienia (Intensywny kolor odbicia resztkowego powłoki AR naniesionej na stronę wypukłą soczewki barwionej, może nie pasować do koloru samego barwienia).

 
close-link