Transitions - JZO

Transitions™

Cząsteczki fotochromowe stale dostosowują się do istniejącego światła.

 

Kiedy soczewki Transitions® są wystawiane na światło zawierające promienie UV, miliardy cząsteczek fotochromowych zaczynają zmieniać swoją strukturę. To właśnie ta reakcja powoduje ciemnienie soczewek. Tylko soczewki Transitions® wykorzystują tę wyjątkową technologię, opartą na opatentowanych recepturach, opracowanych w wyniku ponad 20 lat prac badawczych i innowacji. Każda receptura jest trwale związana z powierzchnią soczewki. Cząsteczki te nieustannie i płynnie zmieniają kalibrację, tak aby do oczu, niezależnie od warunków pogodowych, docierała zawsze optymalna ilość światła.

Od zwykłych soczewek do niezwykłych technologii.

Technologia fotochromowa opracowana przez firmę Transitions® Optical staje się integralną częścią soczewki poprzez zastosowanie jednego z dwóch procesów, zastrzeżonych przez firmę. Jeden z nich nazywa się wchłanianiem (ang. imbibing). Metoda ta wykorzystuje ciepło, aby przyciągnąć fotochromowe pigmenty i wtopić je w soczewkę. Po zakończeniu procesu wchłaniania, powierzchnia soczewki pokrywana jest specjalną powłoką, odporną na zadrapania. Niektóre materiały, z których wytwarzane są soczewki, nie wchłaniają pigmentów równie łatwo. W takich przypadkach stosowana jest inna metoda, znana pod nazwą Trans-Bonding™. Wchłanianie sprawia, że technologia fotochromowa znajduje się pod powierzchnią soczewki, natomiast opatentowany proces Trans-Bonding™ umieszcza ją na powierzchni soczewki.
W przeciwieństwie do metod stosowanych do produkcji niektórych innych rodzajów soczewek fotochromowych, zarówno wchłanianie, jak i Trans-Bonding™ zapewniają to samo, wyrównane zabarwienie na całej powierzchni soczewki – niezależnie od różnic w jej grubości, związanych z jej mocą optyczną. Transitions® Optical opracowuje i dostosowuje procesy tak, aby zapewnić optymalne działanie fotochromowe, trwałość soczewek oraz ich kompatybilność z innymi dodatkami, takimi jak powłoki antyrefleksyjne.

W samochodzie

Szyba samochodowa blokuje ponad 99% promieniowania UV, co sprawia, że większość soczewek fotochromowych nie ciemnieje wyraźnie we wnętrzu pojazdu. Oferujemy rozwiązanie do codziennego użytku: soczewki TransitionsTM XTRActive® zawierają specjalnie opracowaną recepturę fotochromową, która reaguje zarówno na promieniowanie UV, jak i na światło widzialne o krótkiej fali. Dzięki temu mogą zmieniać zabarwienie wewnątrz samochodu.

TransitionsTM Signature®

Najlepsze soczewki codziennego użytku dostosowujące się do oświetlenia. Dzięki wyjątkowej technologii Chromea7™ soczewki TransitionsTM Signature® najszybciej i najefektywniej dostosowują się do wszystkich warunków świetlnych i temperaturowych. Soczewki TransitionsTM Signature® wyjątkowo szybko zmieniają poziom przyciemnienia – od ciemnych na zewnątrz do przejrzystych we wnętrzach. Dostępne w 3 klasycznych kolorach oraz 4 dodatkowych kolorach Style Colors.

Najlepsze soczewki codziennego użytku dostosowujące się do oświetlenia. Wyjątkowy projekt soczewek chroni oczy zarówno przed ostrym słońcem na zewnątrz, jak i jaskrawym oświetleniem w pomieszczeniach. Soczewki TransitionsTM XTRActive® ciemnieją na zewnątrz wyjątkowo mocno, dzięki czemu chronią oczy przed oślepiającym słońcem w największy upał. Soczewki te ciemnieją się za szybą pojazdu, aby chronić oczy kierowcy przed słońcem. Dostępne w 3 klasycznych kolorach oraz w 10 dodatkowych wersjach powłoki lustrzanej Style Mirror. TransitionsTM XTRActive® mają delikatne zabarwienie także w pomieszczeniach. Zabarwienie soczewek TransitionsTM  XTRActive® za szybą samochodu jest zależne od kilku czynników takich jak: kształt i nachylenie przedniej szyby, przepuszczalności promieni świetlnych przedniej szyby, pozycji kierowcy, szyb bocznych samochodu.

  • soczewki w stanie rozjaśnienia mają delikatnie opalizujący blask,
  • w stanie zaciemnienia stają się intensywnie lustrzane,
  • idealne dla osób ceniących modę,
  • zaciemniają się umiarkowanie także w samochodzie.

 
close-link