Transitions - JZO

Transitions™

Inteligente soczewki forochromowe Transitions – chroń swój wzrok w pomieszczeniach i na zewnątrz.

 

Kiedy soczewki Transitions® są wystawiane na światło zawierające promienie UV, miliardy cząsteczek fotochromowych zaczynają zmieniać swoją strukturę. To właśnie ta reakcja powoduje ciemnienie soczewek. Tylko soczewki Transitions® wykorzystują tę wyjątkową technologię, opartą na opatentowanych recepturach, opracowanych w wyniku ponad 20 lat prac badawczych i innowacji. Każda receptura jest trwale związana z powierzchnią soczewki. Cząsteczki te nieustannie i płynnie zmieniają kalibrację, tak aby do oczu, niezależnie od warunków pogodowych, docierała zawsze optymalna ilość światła.

Od zwykłych soczewek do niezwykłych technologii.

Technologia fotochromowa opracowana przez firmę Transitions® Optical staje się integralną częścią soczewki poprzez zastosowanie jednego z dwóch procesów, zastrzeżonych przez firmę. Jeden z nich nazywa się wchłanianiem (ang. imbibing). Metoda ta wykorzystuje ciepło, aby przyciągnąć fotochromowe pigmenty i wtopić je w soczewkę. Po zakończeniu procesu wchłaniania, powierzchnia soczewki pokrywana jest specjalną powłoką, odporną na zadrapania. Niektóre materiały, z których wytwarzane są soczewki, nie wchłaniają pigmentów równie łatwo. W takich przypadkach stosowana jest inna metoda, znana pod nazwą Trans-Bonding™. Wchłanianie sprawia, że technologia fotochromowa znajduje się pod powierzchnią soczewki, natomiast opatentowany proces Trans-Bonding™ umieszcza ją na powierzchni soczewki.
W przeciwieństwie do metod stosowanych do produkcji niektórych innych rodzajów soczewek fotochromowych, zarówno wchłanianie, jak i Trans-Bonding™ zapewniają to samo, wyrównane zabarwienie na całej powierzchni soczewki – niezależnie od różnic w jej grubości, związanych z jej mocą optyczną. Transitions® Optical opracowuje i dostosowuje procesy tak, aby zapewnić optymalne działanie fotochromowe, trwałość soczewek oraz ich kompatybilność z innymi dodatkami, takimi jak powłoki antyrefleksyjne.

TransitionsTM Signature® Gen 8

Najlepsze soczewki codziennego użytku dostosowujące się do oświetlenia. Dzięki wyjątkowej technologii Chromea7™ soczewki Transitions™ Signature® Gen 8 najszybciej i najefektywniej dostosowują się do wszystkich warunków świetlnych i temperaturowych. Soczewki Transitions™ Signature® Gen 8 wyjątkowo szybko zmieniają poziom przyciemnienia – od ciemnych na zewnątrz do przejrzystych we wnętrzach.

TransitionsTM XTRActive® Polarized

Szyba samochodowa blokuje ponad 99% promieniowania UV, co sprawia, że większość soczewek fotochromowych nie ciemnieje wyraźnie we wnętrzu pojazdu. Oferujemy rozwiązanie do codziennego użytku: soczewki Transitions™ XTRActive® Polarized zawierają specjalnie opracowaną recepturę fotochromową, która reaguje zarówno na promieniowanie UV, jak i na światło widzialne o krótkiej fali. Dzięki temu mogą zmieniać zabarwienie wewnątrz samochodu.Zaprojektowane w unikalny sposób szkła łączą korzyści inteligentnych szkieł oraz dynamicznej polaryzacji, aby chronić oczy przed każdym światłem, dostarczając wyraźniejszego widzenia, żywych kolorów oraz lepszego widzenia na zewnątrz.

Najlepsze soczewki codziennego użytku dostosowujące się do oświetlenia. Wyjątkowy projekt soczewek chroni oczy zarówno przed ostrym słońcem na zewnątrz, jak i jaskrawym oświetleniem w pomieszczeniach. Soczewki Transitions™ XTRActive® new generation ciemnieją na zewnątrz wyjątkowo mocno, dzięki czemu chronią oczy przed oślepiającym słońcem w największy upał. Soczewki te ciemnieją się za szybą pojazdu, aby chronić oczy kierowcy przed słońcem. Transitions™ XTRActive® new generation mają delikatne zabarwienie także w pomieszczeniach. Zabarwienie soczewek Transitions™ XTRActive® new generation za szybą samochodu jest zależne od kilku czynników takich jak: kształt i nachylenie przedniej szyby, przepuszczalności promieni świetlnych przedniej szyby, pozycji kierowcy, szyb bocznych samochodu.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym głównie do produkcji okularów korygujących wady wzroku, po złożeniu ich z oprawą. Podmiotem odpowiedzialnym za niniejszą reklamę jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze. Producentem reklamowanych soczewek korekcyjnych jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze.