Jak dbać o wzrok po czterdziestym roku życia? Porady od ekspertów JZO

Jak dbać o wzrok po czterdziestym roku życia?

Poniżej przedstawiamy kilka problemów z oczami, które pojawiają się w miarę upływu czasu, mogą jednak wystąpić u każdego, niezależnie od wieku, które to należy niezwłocznie skonsultować ze specjalistą.

  • Prezbiopia, inaczej starczowzroczność, to utrata zdolności widzenia obiektów bliskich lub drobnego druku.
  • „Męty” w ciele szklistym, to małe plamki, które unoszą się w polu widzenia. „Męty” często są normalne, ale czasami mogą wskazywać na problemy z oczami, takie jak odwarstwienie siatkówki, zwłaszcza jeśli towarzyszą im błyski światła.
  • Zespół suchego oka, którego powodem może być nieprawidłowe wydzielanie łez lub ich nieprawidłowa struktura.
  • Nadmierne łzawienie oczu, które może wynikać z nadwrażliwości na światło, wiatr lub zmiany temperatury.

Szkła progresywne pozwalają na dobre widzenie, bez względu na odległość. Umożliwiają widzenie z bliska (np. czytanie książki), pracę w średniej odległości (np. pracę przy komputerze) oraz widzenie w dal (np. jazda samochodem) bez konieczności zmiany okularów. Nazywane są również szkłami wieloogniskowymi. Szkła progresywne to najnowocześniejsze rozwiązanie, które różni się od szkieł dwuogniskowych tym, że nie występuje w nich widoczna linia podziału między strefami do dali i bliży – szkła progresywne wyglądają jak zwykłe szkła jednoogniskowe.

Jeżeli potrzebujesz już dwóch osobnych par okularów, jednej do czytania, a drugiej do patrzenia w dal, to szkła progresywne są prawdopodobnie dla Ciebie.
Szkła progresywne to komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu można stosować jedną parę okularów, zarówno do dali, bliży, jak również odległości pośrednich.
Średnia wieku, w którym zaczynamy potrzebować szkieł progresywnych przypada około 40 lat i wiąże się to z prezbiopią (starczowzrocznością).
Ważnym elementem w doborze szkieł progresywnych jest profesjonalne badanie wykonane przez specjalistów pomiaru refrakcji (optometrystę lub okulistę).

Soczewki progresywne „szyte na miarę” to indywidualne rozwiązanie, które obok standardowych parametrów uwzględnia dodatkowe, osobnicze cechy. Pod uwagę brane są: rozstaw i wysokość źrenic, kąty nachylenia i krzywizny oprawy, kształt oprawy, sposób noszenia okularów, sposób trzymania głowy, a nawet sposób poruszania głową i oczami. Spersonalizowane soczewki progresywne gwarantują szybszą adaptację.

























 
close-link
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym głównie do produkcji okularów korygujących wady wzroku, po złożeniu ich z oprawą. Podmiotem odpowiedzialnym za niniejszą reklamę jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze. Producentem reklamowanych soczewek korekcyjnych jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze.