Szkła do okularów przeciwsłonecznych - jak je wybrać poprawnie?

Szkła przeciwsłoneczne

Czym są dla Ciebie okulary przeciwsłoneczne? Czy to tylko element dopełniający modny, letni strój? Czy wiesz, że przede wszystkim powinny chronić Twoje oczy?

 

W dzisiejszych czasach wybór okularów przeciwsłonecznych jest bardzo duży. Na co zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się dobrze dobranymi okularami?  Jakie są rozwiązania dla osób wymagających korekcji wzroku?
Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne mogą być wykonane:

  • z barwieniem na dowolny kolor,
  • w opcji inteligentnych szkieł okularowych TransitionsTM,
  • w opcji polaryzacyjnej eliminując męczące wzrok odblaski światła.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, zwróć uwagę na dodatkowe uszlachetnienia szkieł, które zwiększają ich funkcjonalność w zakresie ochrony wzroku przed promieniami UV – powłoki antyrefleksyjne z technologią UV.
Światło jest niezbędne w procesie widzenia, jednak nadmiar promieni słonecznych może szkodzić oczom. Eliminacja szkodliwego promieniowania UV jest mocnym argumentem od kiedy liczne badania wykazały bliskie powiązania pomiędzy ekspozycją na UV i schorzeniami oczu, od prostego uczulenia aż do zmian onkologicznych.

Szkła barwione

Marzysz o przeciwsłonecznych okularach z szkłami w Twoim ulubionym kolorze? A może chcesz patrzeć na świat dosłownie przez różowe okulary? Możliwości w zakresie kolorów szkieł są niemal nieograniczone.

 

Oferujemy barwienie na jeden z 49 kolorów z naszej palety barwień lub barwienie na Twój ulubiony kolor. Bez względu na wielkość wady wzroku, okulary z barwionymi szkłami możesz wykorzystać jako element własnego image’u, modny dodatek do ubioru, ochronę przed słońcem.

Szczególnie polecamy szkła z barwieniami fizjologicznymi, które obniżają napięcie oczu i podnoszą komfort widzenia, gwarantując wierne odwzorowanie kolorów (np. koloru nieba, wody i roślinności). Barwienie to można wybrać w różnych odcieniach i stopniach natężenia barw w kolorach: brązowym, szarym i czarnym.

 

Zalety szkieł barwionych organicznych

 

  • wybrane barwy rozjaśniają obraz i zwiększają jego kontrast,
  • modele fizjologiczne wiernie odwzorowują barwy otoczenia, dzięki czemu minimalizują obciążenie oczu i podnoszą komfort widzenia,
  • stanowią ciekawy dodatek do stroju, imitują makijaż, poprawiają wygląd, kryją zmęczenie oczu,
  • ciemne modele skutecznie chronią przed rażącym słońcem.

Dużo czasu spędzasz na zewnątrz? Chcesz chronić swój wzrok przed szkodliwym wpływem promieni UV?

 

Powłoka Trend Color-UV nanoszona jest na wewnętrzną powierzchnię soczewek barwionych, nie zaburza estetyki barwionej soczewki. Jej zadaniem jest redukcja odbicia od wewnętrznej strony soczewki.Ochrona UV w przypadku soczewek barwionych ma duże znaczenie. W warunkach dużej ekspozycji na promieniowanie UV – w słoneczny dzień, gdy używamy okularów przeciwsłonecznych, źrenica jest rozszerzona. Brak ochrony w postaci braku powłoki antyrefleksyjnej typu UV na wewnętrznej stronie soczewki, skutkuje zwiększoną ekspozycją gałki ocznej na promieniowanie UV. Zastosowanie powłoki Trend Color-UV wraz z zabarwieniem soczewki zapewnia kompleksową ochronę wzroku bez zaburzenia estetyki okularów.

Lustrzanki to modne, niezwykle efektowne szkła w różnych kolorach. Oferowane również dla osób wymagających korekcji wad wzroku.

 

Jeśli szukasz własnego stylu, chcesz podkreślić swą indywidualność, szkła okularowe Xperio Mirrors są idealne dla Ciebie. Wykonane są z materiału z filtrem polaryzacyjnym, a od strony wewnętrznej (bliższej oku), szkła te mają powłokę antyrefleksyjną o właściwościach hydrofobowych. Oznacza to, że:

  • widziany obraz będzie bardziej wyraźny, a odblaski zredukowane,
  • nosząc okulary z tymi szkłami nie będziesz widzieć uciążliwego odbicia własnego oka,
  • szkła są łatwiejsze do utrzymania w czystości, a kiedy zaparują – para szybciej z nich znika.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym głównie do produkcji okularów korygujących wady wzroku, po złożeniu ich z oprawą. Podmiotem odpowiedzialnym za niniejszą reklamę jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze. Producentem reklamowanych soczewek korekcyjnych jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze.