Szkła do okularów przeciwsłonecznych - jak je wybrać poprawnie?

Szkła przeciwsłoneczne

Czym są dla Ciebie okulary przeciwsłoneczne? Czy to tylko element dopełniający modny, letni strój? Czy wiesz, że przede wszystkim powinny chronić Twoje oczy?

 

W dzisiejszych czasach wybór okularów przeciwsłonecznych jest bardzo duży. Na co zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się dobrze dobranymi okularami?  Jakie są rozwiązania dla osób wymagających korekcji wzroku?
Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne mogą być wykonane:

 • z barwieniem na dowolny kolor,
 • w opcji inteligentnych szkieł okularowych TransitionsTM,
 • w opcji polaryzacyjnej eliminując męczące wzrok odblaski światła.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, zwróć uwagę na dodatkowe uszlachetnienia szkieł, które zwiększają ich funkcjonalność w zakresie ochrony wzroku przed promieniami UV – powłoki antyrefleksyjne z technologią UV.
Światło jest niezbędne w procesie widzenia, jednak nadmiar promieni słonecznych może szkodzić oczom. Eliminacja szkodliwego promieniowania UV jest mocnym argumentem od kiedy liczne badania wykazały bliskie powiązania pomiędzy ekspozycją na UV i schorzeniami oczu, od prostego uczulenia aż do zmian onkologicznych. Dla ułatwienia wyboru odpowiedniej ochrony wzroku przed promieniowaniem UV, stworzono współczynnik ochrony przeciwsłonecznej oczu (E-SPF®).

Szkła barwione

Marzysz o przeciwsłonecznych okularach z szkłami w Twoim ulubionym kolorze? A może chcesz patrzeć na świat dosłownie przez różowe okulary? Możliwości w zakresie kolorów szkieł są niemal nieograniczone.

 

Oferujemy barwienie na jeden z 63 kolorów z naszej palety barwień lub barwienie na Twój ulubiony kolor. Bez względu na wielkość wady wzroku, okulary z barwionymi szkłami możesz wykorzystać jako element własnego image’u, modny dodatek do ubioru, ochronę przed słońcem.

Szczególnie polecamy szkła z barwieniami fizjologicznymi, które obniżają napięcie oczu i podnoszą komfort widzenia, gwarantując wierne odwzorowanie kolorów (np. koloru nieba, wody i roślinności). Barwienie to można wybrać w różnych odcieniach i stopniach natężenia barw w kolorach: brązowym, szarym i czarnym.

 

Zalety szkieł barwionych organicznych

 

 • wybrane barwy rozjaśniają obraz i zwiększają jego kontrast,
 • modele fizjologiczne wiernie odwzorowują barwy otoczenia, dzięki czemu minimalizują obciążenie oczu i podnoszą komfort widzenia,
 • stanowią ciekawy dodatek do stroju, imitują makijaż, poprawiają wygląd, kryją zmęczenie oczu,
 • ciemne modele skutecznie chronią przed rażącym słońcem.

UV - 400 i UV Color

Dużo czasu spędzasz na zewnątrz? Chcesz chronić swój wzrok przed szkodliwym wpływem promieni UV?

 

Powłoka UV-400 to rodzaj bezbarwnej powłoki nakładanej na szkła organiczne z materiału – Izoplast 150. Materiał Izoplast 150 w 90% pochłania promieniowanie UVA i w 100% UVB. Szkła wykonane z Izoplast 150 w połączeniu z powłoką UV-400 całkowicie blokują promieniowanie UV padające na nie z przodu. UV-400 jest oferowane wyłącznie na szkłach bezbarwnych. Powłoka ta jest niewidoczna. Dla szkieł barwionych proponujemy powłokę UV-color, która jest odpowiednikiem UV-400 polecanej dla szkieł bezbarwnych. Maksymalną ochronę wzroku przed UV oferują szkła z UV-400 / UV-color i powłoką antyrefleksyjną z technologią UV, która blokuje promienie UV padające od tyłu i z boku na wewnętrzną powierzchnię szkieł. Ochrona wzroku przed promieniowaniem UV jest niezmiernie ważna. Nadmierna ekspozycja na UV ma szkodliwy wpływ na oczy.

Lustrzanki

Lustrzanki to modne, niezwykle efektowne szkła w różnych kolorach. Oferowane również dla osób wymagających korekcji wad wzroku.

 

Jeśli szukasz własnego stylu, chcesz podkreślić swą indywidualność, szkła okularowe Xperio Mirrors są idealne dla Ciebie. Wykonane są z materiału z filtrem polaryzacyjnym, a od strony wewnętrznej (bliższej oku), szkła te mają powłokę antyrefleksyjną o właściwościach hydrofobowych. Oznacza to, że:

 • widziany obraz będzie bardziej wyraźny, a odblaski zredukowane,
 • nosząc okulary z tymi szkłami nie będziesz widzieć uciążliwego odbicia własnego oka,
 • szkła są łatwiejsze do utrzymania w czystości, a kiedy zaparują – para szybciej z nich znika.

Dla osób poszukujących efektu lustrzanego blasku, rekomendujemy także powłokę refleksyjną FLASH UV, nadającą soczewkom efektowny, srebrny blask.

Poza walorem estetycznym Flash UV zapewnia:

 • zmniejszenie zmęczenia oczu w warunkach silnego nasłonecznienia – powłoka zwiększa odbicie rażącego światła od przedniej powierzchni soczewki okularowej,
 • wyraźne widzenie bez zakłóceń – powłoka na wewnętrznej powierzchni soczewki redukuje niepożądane odblaski,
 • ochronę wzroku przed szkodliwymi promieniami UV, które padają na wewnętrzną powierzchnię soczewki,
 • ułatwione utrzymanie soczewek okularowych w czystości.

Flash UV to idealny wybór do np. barwionych, fotochromowych czy polaryzacyjnych soczewek przeznaczonych do opraw sportowych i przeciwsłonecznych.

W ramach oferty szkieł inteligentnych do wyboru są szkła TransitionsTM XTRActive® z powłoką Style Mirrors, które aktywują się, zmieniając swoje zabarwienie, pod wpływem światła:

 • Soczewki w stanie rozjaśnienia mają delikatnie opalizujący blask,
 • W stanie zaciemnienia stają się intensywnie lustrzane,
 • Zaciemniają się umiarkowanie także w samochodzie.

 

 
close-link