Czym kierować się wybierając okulary dla dziecka? Radzą eksperci JZO

Szkła dla dzieci

Czym kierować się wybierając okulary dla dziecka? Czy rodzaj szkieł okularowych ma znaczenie dla rozwijających  się dziecięcych oczu?

 

Wybierając szkła dla dziecka należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, z których najważniejszymi są wyraźne widzenie, bezpieczeństwo i wytrzymałość. Dla dzieci, które spędzają dużo czasu przed komputerem czy telewizorem, zalecana jest również powłoka antyrefleksyjna, chroniąca przed promieniowaniem UV i niebieskofioletowym – Ideal Max BlueUV.

Wyraźne widzenie

Aby zapewnić dziecku wyraźne widzenie, szkła okularowe powinny posiadać powłokę antyrefleksyjną. Podnosi ona kontrast widzenia i uwalnia wzrok od nadmiernego wysiłku. Jest szczególnie ważna dla dzieci, które często oglądają telewizję i korzystają z komputera, tabletu, itp. Powłoka antyrefleksyjna z technologią UV zapewnia większą ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Bezpieczeństwo

Wybierając okulary dla dziecka trzeba pamiętać, że będą mu one towarzyszyły podczas wszelkich aktywności – w zajęciach lekcyjnych, w szalonych zabawach z przyjaciółmi, podczas gier rozgrywanych na monitorze komputera.

Wygoda

Szkła w dziecięcych okularach powinny być lekkie i jak najcieńsze, a przy tym odporne na uszkodzenia. Ważnym czynnikiem jest również wygląd okularów i dobranie ich do dziecięcej twarzy.

Izoplast 150 MIŚ

Izoplast 150 MIŚ to szkła produkowane z myślą o potrzebach dziecięcych oczu.

 

Szkła MIŚ umożliwiają wykonanie lekkich i ładnie wyglądających okularów dla dzieci w wersji bezbarwnej i barwionej na dowolny kolor. Barwione szkła Izoplast 150 MIŚ to doskonały i bezpieczny wybór do dziecięcych okularów przeciwsłonecznych. JZO poleca do dziecięcych okularów najbardziej odporną na uszkodzenia, zaawansowaną technologicznie powłokę antyrefleksyjną Ideal Max UV.

Zalety szkieł okularowych dla dzieci MIŚ:

 

  • bezpieczeństwo – szkła organiczne są lekkie i zwiększają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV,
  • estetyka – swoboda w wyborze oprawek oraz możliwość barwienia szkieł na dowolnie wybrany kolor, zarówno dla okularów codziennego użytku, jak i przeciwsłonecznych,
  • komfort widzenia – powłoki antyrefleksyjne zapewniają wysoką przejrzystość szkieł, redukują odblaski męczące wzrok, chronią przed zaparowaniem i ułatwiają utrzymanie szkieł w czystości,
  • prawidłowe widzenie.

Izoplast 160 MIŚ

Lżejsze, cieńsze i bardziej wytrzymałe szkła okularowe dla twojego dziecka.

 

Zalety szkieł okularowych Izoplast 160:

  • bezpieczeństwo – Izoplast 160 jest około 7 razy bardziej wytrzymały niż standardowe szkła wykonane z materiału Izoplast 150, co sprawia, że szkła są lekkie i nietłukące,
  • ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV – materiał szkieł w 100% pochłania promieniowanie ultrafioletowe padające bezpośrednio na szkła okularowe,
  • estetyka – możliwość barwienia na wybrane kolor,
  • komfort widzenia – powłoki antyrefleksyjne zapewniają wysoką przejrzystość szkieł, redukują odblaski męczące wzrok, chronią przed zaparowaniem i ułatwiają utrzymanie szkieł w czystości.

Barwione szkła Izoplast 160 to doskonały i bezpieczny wybór do okularów przeciwsłonecznych dla dzieci z dużą wadą wzroku.

 
close-link