Czym kierować się wybierając okulary dla dziecka? Radzą eksperci JZO

Szkła dla dzieci

Czym kierować się wybierając okulary dla dziecka? Czy rodzaj szkieł okularowych ma znaczenie dla rozwijających  się dziecięcych oczu?

 

Wybierając szkła dla dziecka należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, z których najważniejszymi są wyraźne widzenie, bezpieczeństwo i wytrzymałość. Dla dzieci, które spędzają dużo czasu przed komputerem czy telewizorem, zalecana jest również powłoka antyrefleksyjna, chroniąca przed promieniowaniem UV i filtrują niebiesko-fioletowe¹ światło – Ideal Max BlueUV.

Wyraźne widzenie

Aby zapewnić dziecku wyraźne widzenie, szkła okularowe powinny posiadać powłokę antyrefleksyjną. Podnosi ona kontrast widzenia i uwalnia wzrok od nadmiernego wysiłku. Jest szczególnie ważna dla dzieci, które często oglądają telewizję i korzystają z komputera, tabletu, itp. Powłoka antyrefleksyjna z technologią UV zapewnia większą ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Bezpieczeństwo

Wybierając okulary dla dziecka trzeba pamiętać, że będą mu one towarzyszyły podczas wszelkich aktywności – w zajęciach lekcyjnych, w szalonych zabawach z przyjaciółmi, podczas gier rozgrywanych na monitorze komputera.

Wygoda

Szkła w dziecięcych okularach powinny być lekkie i jak najcieńsze, a przy tym odporne na uszkodzenia. Ważnym czynnikiem jest również wygląd okularów i dobranie ich do dziecięcej twarzy.

¹ Światło niebiesko-fioletowe występuje pomiędzy 400 nm a 455 nm, według normy ISO TR 20772:2018

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym głównie do produkcji okularów korygujących wady wzroku, po złożeniu ich z oprawą. Podmiotem odpowiedzialnym za niniejszą reklamę jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze. Producentem reklamowanych soczewek korekcyjnych jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze.