Szkła dla kierowców - Jesteś kierowcą? Sprawdź jakie szkła wybrać!

Szkła dla kierowców

Jesteś kierowcą? Odczuwasz niedogodności jazdy w trudnych i zmiennych warunkach pogodowych? Często razi Cię słońce? Sprawdź, jakie rozwiązania przygotowaliśmy specjalnie dla kierowców!

 

Wyraźne widzenie kierowcy jest warunkiem bezpiecznej jazdy dla niego i jego pasażerów! Jego wzrok jest narażony na duży wysiłek i zmieniające się warunki otoczenia. Uciążliwe może być prowadzenie pojazdu zarówno w zmroku podczas deszczu, jak i w piękny słoneczny dzień. Z myślą o kierowcach przygotowaliśmy specjalną linię szkieł okularowych doskonale sprawdzających się podczas prowadzenia samochodu.

 

 

 

 

 

Prawie co drugi kierowca czuje się niekomfortowo przez olśnienia pojawiające się podczas prowadzenia samochodu.*

* Źródło: badania Vision Impact 2002.

Reflect Control

Reflect Control – Kamień milowy w technologii szkieł okularowych

 

Reflect Control jest nową technologią zastosowaną w szkłach EyeDrive®. Zapewnia unikatową kombinację powłoki uszlachetniającej oraz konstrukcji szkieł. Technologia ta minimalizuje drażniący efekt spowodowany zbyt dużą ilością rozproszonego światła i sprawia, że postrzegamy obraz z dużo lepszym kontrastem. Nocą odblaski w szkłach EyeDrive® są do 90% mniejsze w porównaniu do konwencjonalnych, organicznych szkieł bez powłoki antyrefleksyjnej (indeks 1,6) oraz o 57% mniejsze w porównaniu do standardowych, w pełni uszlachetnionych szkieł. W ciągu dnia, szkła EyeDrive® sprawdzają się tak samo dobrze, jak w pełni uszlachetnione standardowe szkła okularowe, a w ciągu nocy, sprawują się nawet dwa razy lepiej. Dzięki szerokim strefom widzenia, nowa technologia pomaga zapewnić kierowcom dobrą widoczność w każdym kierunku patrzenia – nawet w tak krytycznych momentach, jak skomplikowane sytuacje drogowe czy parkowanie tyłem w bardzo wąskich, trudno dostępnych miejscach.

Reflect Control = uszlachetnienie + konstrukcja szkieł

 

  • do 90% mniejszy efekt olśnienia,[1]
  • wyraźne widzenie,
  • szerokie strefy widzenia.

 

[1] Charakterystyczne odbicia światła obserwowane nocą są do 90% mniejsze w porównaniu do odbić od soczewek plastikowych bez powłoki antyrefleksyjnej (indeks 1,6)

TransitionsTM XTRActive®

Ochrona przed słońcem – nawet za szybą samochodu.

 

Transitions™ XTRActive® to szkła fotochromowe, przyciemniające się również za szybą samochodu. Technologia ta idealnie adaptuje się do warunków nasłonecznienia i pozwala osiągnąć zaciemnienie na poziomie nawet do 50% w samochodzie. Taka aktywacja umożliwia precyzyjne widzenie zarówno w warunkach dużego nasłonecznienia, jak i na słabo oświetlonych fragmentach dróg, takich jak tunele czy obszary zalesione. Dlatego też szkła Transitions™ XTRActive® uwalniają konsumentów od problemu jakim jest zmiana okularów podczas prowadzenia samochodu, umożliwiając im pełną koncentrację na drodze, zarówno w dzień, jak i w nocy. Okulary ze szkłami EyeDrive® z technologią Transitions™ XTRActive® łączą w sobie optymalną ochronę przed olśnieniem w nocy oraz komfortową ochronę przed słońcem w ciągu dnia.

Szkła jedoogniskowe EyeDrive®

Komfortowe widzenie

 

  • EyeDrive® – wyraźne widzenie w dzień i w nocy.
  • EyeDrive® PRO – wyraźne, niezakłócone widzenie na całej płaszczyźnie szkieł okularowych w ciągu dnia. O zmierzchu i w nocy, zredukowana o 0,4 D moc w górnej części szkieł, powoduje znaczącą poprawę mezopowej ostrości widzenia**. Powierzchnie jednoogniskowych szkieł EyeDrive® PRO są wyliczane dla około 150 000 punktów i wykonywane w technologii Free Form.

** Badania na konsumentach wykazały wzrost ostrości wzroku w warunkach mezopowego widzenia (źródło: FH Lübeck, Bachelorarbeit Anne Bullwinkel, Studiengang Augenoptik/Optometrie, 2012).

 
close-link