Szkła dla kierowców - Jesteś kierowcą? Sprawdź jakie szkła wybrać!

Szkła dla kierowców

Jesteś kierowcą? Odczuwasz niedogodności jazdy w trudnych i zmiennych warunkach pogodowych? Często razi Cię słońce? Sprawdź, jakie rozwiązania przygotowaliśmy specjalnie dla kierowców!

 

Wyraźne widzenie kierowcy jest warunkiem bezpiecznej jazdy dla niego i jego pasażerów! Jego wzrok jest narażony na duży wysiłek i zmieniające się warunki otoczenia. Uciążliwe może być prowadzenie pojazdu zarówno w zmroku podczas deszczu, jak i w piękny słoneczny dzień. Z myślą o kierowcach przygotowaliśmy specjalną linię szkieł okularowych doskonale sprawdzających się podczas prowadzenia samochodu. Tworzą ją szkła jednoogniskowe oraz szkła progresywne.

 

 

 

 

 

Prawie co drugi kierowca czuje się niekomfortowo przez olśnienia pojawiające się podczas prowadzenia samochodu.*

* Źródło: badania Vision Impact 2002.

EyeDrive®

Nowy poziom technologii szkieł okularowych

 

EyeDrive® z technologią Reflect Control jest innowacyjnym rozwiązaniem – porównywalnym do wprowadzenia pojazdów elektrycznych w przemyśle motoryzacyjnym. Ta zupełnie nowa linia szkieł została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla kierowców. Gdy szkła okularowe z zaawansowanymi powłokami antyrefleksyjnymi dochodzą do kresu swych możliwości, EyeDrive® spełnia swoje zadanie, zapewniając zapierającą dech w piersiach ostrość widzenia, zwłaszcza w warunkach jazdy nocnej. EyeDrive® jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy spędzają dużo czasu prowadząc samochód: jako okulary do całodziennego stosowania lub jako dodatkowa para okularów idealnych do prowadzenia samochodu.

Jakie korzyści dla kierowców płyną z użytkowania szkieł EyeDrive®?

 

 • znaczna redukcja odblasków powodowanych przez sygnalizację świetlną, oświetlenie drogowe oraz pojazdy jadące z naprzeciwka,
 • lepsza widoczność szczegółów, które mogłyby umknąć przez olśnienie,
 • mniejszy wysiłek: bezpieczniejsza i bardziej komfortowa podróż.

 

Reflect Control

Reflect Control – Kamień milowy w technologii szkieł okularowych

 

Reflect Control jest nową technologią zastosowaną w szkłach EyeDrive®. Zapewnia unikatową kombinację powłoki uszlachetniającej oraz konstrukcji szkieł. Technologia ta minimalizuje drażniący efekt spowodowany zbyt dużą ilością rozproszonego światła i sprawia, że postrzegamy obraz z dużo lepszym kontrastem. Nocą odblaski w szkłach EyeDrive® są do 90% mniejsze w porównaniu do konwencjonalnych, organicznych szkieł bez powłoki antyrefleksyjnej (indeks 1,6) oraz o 57% mniejsze w porównaniu do standardowych, w pełni uszlachetnionych szkieł. W ciągu dnia, szkła EyeDrive® sprawdzają się tak samo dobrze, jak w pełni uszlachetnione standardowe szkła okularowe, a w ciągu nocy, sprawują się nawet dwa razy lepiej. Dzięki szerokim strefom widzenia, nowa technologia pomaga zapewnić kierowcom dobrą widoczność w każdym kierunku patrzenia – nawet w tak krytycznych momentach, jak skomplikowane sytuacje drogowe czy parkowanie tyłem w bardzo wąskich, trudno dostępnych miejscach.

Reflect Control = uszlachetnienie + konstrukcja szkieł

 

 • do 90% mniejszy efekt olśnienia,[1]
 • wyraźne widzenie,
 • szerokie strefy widzenia.

 

[1] Charakterystyczne odbicia światła obserwowane nocą są do 90% mniejsze w porównaniu do odbić od soczewek plastikowych bez powłoki antyrefleksyjnej (indeks 1,6)

TransitionsTM XTRActive®

Ochrona przed słońcem – nawet za szybą samochodu.

 

Transitions™ XTRActive® to szkła fotochromowe, przyciemniające się również za szybą samochodu. Technologia ta idealnie adaptuje się do warunków nasłonecznienia i pozwala osiągnąć zaciemnienie na poziomie nawet do 50% w samochodzie. Taka aktywacja umożliwia precyzyjne widzenie zarówno w warunkach dużego nasłonecznienia, jak i na słabo oświetlonych fragmentach dróg, takich jak tunele czy obszary zalesione. Dlatego też szkła Transitions™ XTRActive® uwalniają konsumentów od problemu jakim jest zmiana okularów podczas prowadzenia samochodu, umożliwiając im pełną koncentrację na drodze, zarówno w dzień, jak i w nocy. Okulary ze szkłami EyeDrive® z technologią Transitions™ XTRActive® łączą w sobie optymalną ochronę przed olśnieniem w nocy oraz komfortową ochronę przed słońcem w ciągu dnia.

Szkła jedoogniskowe EyeDrive®

Komfortowe widzenie

 

 • EyeDrive® – wyraźne widzenie w dzień i w nocy.
 • EyeDrive® PRO – wyraźne, niezakłócone widzenie na całej płaszczyźnie szkieł okularowych w ciągu dnia. O zmierzchu i w nocy, zredukowana o 0,4 D moc w górnej części szkieł, powoduje znaczącą poprawę mezopowej ostrości widzenia**. Powierzchnie jednoogniskowych szkieł EyeDrive® PRO są wyliczane dla około 150 000 punktów i wykonywane w technologii Free Form.

** Badania na konsumentach wykazały wzrost ostrości wzroku w warunkach mezopowego widzenia (źródło: FH Lübeck, Bachelorarbeit Anne Bullwinkel, Studiengang Augenoptik/Optometrie, 2012).

Szkła progresywne EyeDrive®

Komfortowe widzenie na każdą odległość

 

 • EyeDrive® PAL – szkła progresywne z progresją na stronie wewnętrznej, wykonywana w technologii obróbki cyfrowej (Free Form).
 • EyeDrive® PAL PRO – szkła z progresją na powierzchni wewnętrznej, z poszerzonym obszarem widzenia pośredniego, wykonywana w technologii Free Form.
 • EyeDrive® PAL PRO MIO – szkła progresywne uwzględniające wszystkie parametry użytkownika i wybranej przez niego oprawy okularowej, indywidualizując tym samym projekt szkieł.
 
close-link