Jak czyścić okulary? - JZO

Jak czyścić okulary?

  •  Przed przystąpieniem do czyszczenia okularów miej zawsze umyte ręce i czyść całe okulary wraz z oprawą, nie tylko soczewki.
  • Większe zabrudzenia usuwamy spłukując okulary letnią wodą (nigdy nie gorącą, ponieważ może to zniekształcić oprawki okularów). Następnie przecieramy je wodą z dodatkiem niewielkiej ilości mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń.
  • Delikatnie strząsamy nadmiar wody a następnie osuszamy soczewki ściereczką z mikrowłókna.
  • W sytuacji, gdy nie mamy dostępu do wody, dobrze mieć przy sobie jednorazowe ściereczki do czyszczenia okularów, zakupione u optyka. Ściereczki dostępne w drogeriach i sklepach nie są najlepszym wyborem, ponieważ mogę uszkodzić powłokę antyrefleksyjną.
  • Przy większych zabrudzeniach warto udać się do profesjonalnego salonu optycznego, gdzie używa się metody czyszczenia ultradźwiękami.

Comment on this FAQ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym głównie do produkcji okularów korygujących wady wzroku, po złożeniu ich z oprawą. Podmiotem odpowiedzialnym za niniejszą reklamę jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze. Producentem reklamowanych soczewek korekcyjnych jest JZO S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze.